Kino cyfrowe, projekcja 3D, serwery kinowe

dcinex Polska | ul. Przybyszewskiego 167, 93-120 Łódź, Poland EU
tel. +48 42 647 1961, +48 42 253 3000, fax +48 42 647 1962 e-mail: info@dcinexpolska.com

Oświetlenie dla kin i teatrów

Systemy oświetleniowe oferowane przez naszą firmę zostały opracowane tak, by zaspokoić wszelkie wymagania i potrzeby użytkowników.

Są chętnie stosowane w nowoczesnych projektach architektonicznych. Wzbogacają wystrój wnętrz oraz zapewniają bezpieczną i swobodną komunikację wewnątrz pomieszczeń, potrafią w dyskretny sposób podkreślić określone miejsce w pomieszczeniu jak i wskazać kierunek drogi np. ewakuacyjnej.

Systemy oświetleniowe

W skład naszej oferty wchodzą następujące systemy oświetleniowe:
? przeszkodowe (ułatwiające poruszanie się po pomieszczeniach i obiektach gdzie jest bardzo mało światła lub jest jego chwilowy brak);
? informacyjne (miejsce lub kierunek kas, toalet, itp.);
? ewakuacyjne;
? efektowe (podkreślające detale architektoniczne, elementy wnętrz, itp.) i reklamowe.

Elementy świecące

Stosujemy następujące elementy świecące:
? Diody LED;
? Elementy elektroluminescencyjne (przewody i taśmy);
? Światłowody ze źródłem światła typu LED;
? Światłowody ze źródłem światła w postaci żarówki halogenowej.

Zasada działania

Elementy półprzewodnikowe LED, wykorzystują efekt emisji światła spowodowany przepływem prądu elektrycznego przez półprzewodnik.
Elementy elektroluminescencyjne świecą po przyłożeniu do elektrod napięcia o wartości ponad 100 V i wysokiej częstotliwości.

Czemu technologia LED?

Nie ma źródeł światła doskonałych. Jedne rodzaje źródeł światła emitują przez minimum 200 000 godzin (np. diody LED), a innych jasność spada po 1500 godzin do 50% początkowej wartości. Elementy elektroluminescencyjne tracą około 70% jasności po 3500 godzinach pracy. Zaletą elementów elektroluminescencyjnych jest możliwość zainstalowania w jednym odcinku około 100 m przewodu świecącego.
Jedną z podstawowych zalet technologii LED jest działanie układów przy napięciach bezpiecznych max 24V DC i jej ciągły rozwój. Zgodnie z dyrektywą ekologiczną Unii Europejskiej z produktów typu LED został wycofany szkodliwy pierwiastek ? ołów. Nasza oferta nie zawiera wszystkich możliwości stosowania nowoczesnych źródeł światła, jest ona często dostosowywane do potrzeb klientów.
Elementy półprzewodnikowe LED mają dużą żywotność, następuje ciągły rozwój tej technologii, są ekologiczne i oszczędne. Dlatego preferujemy ten kierunek i ciągle powiększamy nasz asortyment produktów.
Produkowane przez nas systemy oświetleniowe mogą być zasilane przez nasze zasilacze i sterowane systemami automatyki np. DMX